İki Genç Teğmenin Kahramanlık Hikayesi! 8 PKK’lıyı Öldürüp Mağaradan Çıktılar

Güvenlik uzmanı Ağar’ın kaleme aldığı ‘Özgür Şehit’ kitabında anlatılan iki genç teğmenin kahramanlığı göğüs kabarttı. Teğmenler girdikleri mağaradan 8 PKK’lı teröristi öldürüp çıktı.

Vatan’ın dün manşetten verdiği, Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın Azez’de kıl payı kurtulduğu canlı bomba suikastının hikayesiyle yankı yaratan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar’ın yazdığı ‘Özgür Şehit’ adlı kitapta çarpıcı bir kahramanlık öyküsü daha anlatılıyor. Kitapta yazanlara göre Güneydoğu’da PKK terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerine bir gün bir mağarada terörist olduğuna dair istihbarat geliyor. Komandolar üstlerinde 40 kilo ağırlıkla önce 30 kilometre yürüyor. Dağ taş kayalardan arasında geçerek mağaraya ulaşıyorlar ama mağara bomboş çıkıyor. Uçurumun dibinde…
MAĞARAYI ELE GEÇİREMİYORLAR

Tam geri dönmeye hazırlanırken bu kez 5 kilometre kadar uzakta dağ başındaki bir mağaraya gitmeleri gerekiyor. Yeni istikamet burası. Ancak yeni yol çok dik. Komandolar yola çıkıyor. Yolda bir askerin bacağı kırılırken bir askeri ise yılan sokuyor. Ama yılmıyorlar. Mağaraya ulaşıyorlar. Mağarayı tarifleri ise şöyle: “Devasa bir uçurumun dibinde, inişi çok zor, kayalık, ağaçlık, çalılık…” Mağara alanına ulaşan komandolar iki giriş tespit ediyorlar. Sonrasında teröristler de onları görüyor ve ilk çatışma çıkıyor. Neredeyse 5-6 metre içinde çıkan çatışmada mermiler kafalarını sıyırarak gidiyor. El bombaları art arda patlıyor. Ancak mağarayı ele geçiremiyorlar.
PAROLA: KAÇAK ÇAY

Bunun üzerine komandoların başında bulunan iki teğmen plan yapıyor. Önce teröristlerin kaçış yollarını kesiyorlar. Sonra sıra mağaraya girmeye geliyor. Ancak bunun için tanyerini zaman olarak belirliyorlar. Aralarında seçtikleri parola ise ‘Kaçak çay’ oluyor. Parolayı söyledikten sonra önce göz yaşartıcı bombaları atarak mağaranın iki ayrı ucundan iki teğmen içeri giriyor. Yakın mesafede çatışma çıkacağı için yanlarına ikişer tabanca ve bolca şarjör alıyorlar. Ve kıyamet kopuyor… Bütün hengame bittiğinde 8 terörist etkisiz hale getirilmiş oluyor. İki teğmen küçük sıyrıklarla operasyonu tamamlıyor ancak ikisinin de çelik yeleklerinde ‘kurşun’ izleri dikkat çekiyor. Sonrası mı? Yürüyerek aynı yolu iniyorlar, üstüne bir de bir köyde arama yapıyorlar. Kendi ifadelerine göre birliklerine vardıklarında GPS cihazı bile ne kadar yürüdüklerini gösteremiyor!
DEAŞ’LI KENDİ ÖLÜMÜNÜ ÇEKTİ

Tarih 1 Aralık 2016. Yer Suriye’deki El Bab’a bağlı Vakah Köyü. 40 kişilik özel kuvvetler ekibi El Bab’ın kritik yerleşim yerlerinden Vakah Köyü’ne sızma harekatı düzenliyor. Çatışmadan sonra köy DEAŞ’tan temizleniyor. Ama teröristler köyü rahat bırakmıyor. Bir hafta sonra zırhlı araçlar ve canlı bombalarla tekrar saldırıya geçiyorlar. Havada mermiler, roketler uçuşuyor. Çatışma sabahın ilk saatlerine kadar sürüyor. Sonrasında ise alan temizliği yapan iki bordo bereli DEAŞ’lıların kurduğu propaganda tuzağını tersine çeviriyor. Türk askerlerini vururken çekim yapmak isteyen DEAŞ’lıları vuruyorlar. Bir başka ifadeyle DEAŞ’lılar kendi ölümlerini kendi kameralarıyla çekmek zorunda kalıyor.
O KAHRAMAN ŞEHİT OLDU

Bütün bu hikaye ise güvenlik uzmanı Abdullah Ağar’ın kitabı ‘Özgür Şehit’te detayları ile anlatılıyor. Kitaptaki ifadelere göre o teröristi vuran çatışmada yaralanan düşen ‘Kürşat’ kod adlı bordo bereli Selçuk Erdoğan. Erdoğan, Vakah Köyü’nde gazi olurken başka bir çatışmada şehit düşüyor. Onun hikayesini ise kitapta ‘body’si anlatıyor.

SohbetiLk Ailesi Keyifli Sohbetler Diler…

Sohbet’te iLk Adres sohbetiLk.net buraya tıklayarak sohbete geçebilirsiniz.

ssohbet,sohbet odaları,sohbet siteleri,chat,chat odaları,chat siteleri,muhabbet,muhabbet odaları,muhabbet siteleri,irc,mirc,script,cet,sohbetilk,haber,magazin,oyun,sondakika,son dakika,hile,google,yahoo,mynet,mobil,mobil sohbet,mobil chat,mobil muhabbet,dizi,şiir,güzelsöz,klip,sağlık,teknoloji,yemek,arkadaşlık

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply